z Rozwadowa...
2016-04-21 21:01:02
Rozwadowskie Stowarzyszenie Historyczne (RSH) to najmłodsza organizacja pozarządowa, która chce zajmować się sprawami Rozwadowa. Powstała miesiąc temu, a jej członkowie i sympatycy spotkali się w ostatnią środę 20 kwietnia br. w cukierni JUGO w Rozwadowie.

Spotkanie prowadziła Ewa Klich (z domu Ciężczyk), która co prawda nie mieszka już w Rozwadowie, ale żywo interesuje się dawnym miasteczkiem z którego pochodzi.

Przedstawiono aktualne sprawy, którymi zajmuje się stowarzyszenie, m. in. sprawa sprzedaży budynku po "ekonomiku" przy ulicy Jagielońskiej oraz kwestia zagospodarowania plant rozwadowskich. Ta ostatnia sprawa jest dość istotna, gdyż Rozwadów szykuje się do rewitalizacji. Mogą być w tym temacie "zgrzyty" między RSH w prezydentem miasta, gdyż na spotkaniu otwarcie mówiono, że wiele prowadzonych prac w rynku (np. sprawa wycinki drzew) nie podoba się ani członkom stowarzyszenia, ani mieszkańcom. Wizja stowarzyszenia w zakresie zagospodarowania centrum Rozwadowa różni się - mówiąc delikatnie - od tego co planuje miasto robić.

Rozwadowskie Stowarzyszenie Historyczne tworzą: Halina Janina Kułacz (prezes zarządu), Grzegorz Szwajka (wiceprezes), Małgorzata Anna Kochan (sekretarz), Antoni Ciężyk (skarbnik). W komisji rewizyjnej znaleźli się: Piotr Józef Szpara, Dariusz Leszek Ślepecki, Marek Wróblewski oraz kilkunastu członków i sympatyków.

Index Wiadomości
© m.Rozwadow.pl 2004-2018
Start | Wiadomości | Imprezy&wystawy | Dyżur aptek | Pogoda teraz | Kino Ballada | Kontakt